Anasayfa » Mevlid » Mevlid Kandili Özel Sohbetleri

Mevlid Kandili Özel Sohbetleri

Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevî feyziyle de daralan gönüllerimizi aydınlatan, zihinlerimizi berraklaştıran gecelerdir.

Kandiller; öze dönüşün, Yüce Yaratanımıza yürekten yakarış ve yönelişin, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırmanın, geçici olanla kalıcı olanı fark etmenin, kalp gözümüzü açıp gönül dünyamızı temizlemenin fırsatı olan, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunan kutlu zaman dilimleridir.

İşte Mevlid Kandili de insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

Mevlid Kandili bütün insanlığa sevgi, rahmet, huzur ve barış getirsin. Sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olsun.

MEVLİD KANDİLİ VAAZI

Mevlid Kandili ve Hz. Peygamber Sevgisi konulu vaazı indirmek için lütfen tıklayın.

SİZLER İÇİN DERLEDİĞİMİZ MEVLİD KANDİLİ SOHBETLERİ

İHSAN ŞENOCAK HOCA 

MUSTAFA ÖZŞİMŞEKLER HOCA

NECMETTİN NURSAÇAN HOCA

CÜBBELİ AHMET HOCA

Prof. Dr. MAHMUD ESAD COŞAN HOCA

Bu da ilginizi çekebilir

Mevlid Kandili Hutbesi

 Haftanın Hutbesini İndirmek İçin Lütfen Tıklayın RAHMET VE MERHAMET YÜKLÜ ADALET PEYGAMBERİ Aziz Kardeşlerim! Allah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir