Anasayfa » Hac ve Umre Haberleri » Diyanet 2018 yılı umre programını belli oldu

Diyanet 2018 yılı umre programını belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı umre organiazsyonu Kasım ayından itibaren başlayacak. Başkanlık geçen yıl olduğu gibi bu yılda Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenleyecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Yılı Umre Programı

Başkanlıktan yapılan açıklamada;

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın asli görevlerinden olan umre hizmetlerinin, irşat açısından da önemli bir fırsat ve imkân sunduğu ve uzun yıllardan beri başarıyla yerine getirildiği malumlarıdır.

Her kademedeki teşkilat mensuplarımızın özverili gayret ve çalışmalarıyla 2017 umre organizasyonunda önemli bir başarı elde edilmiştir. Bu hizmette emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza en içten teşekkürlerimizi iletiriz.

Umre hizmetinin daha nitelikli ve irşat açısından verimli hale getirilmesi müftülükler ile her kademedeki personelin göstereceği çalışma ve gayretle mümkün olacağı açıktır. Umre hizmetlerinde arzu edilen hedeflere ulaşılabilmesi için aşağıdaki hususların açıklanmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

1- Suudi Arabistan Umre Mevzuatına göre, umre mevsimi her yıl kameri aylardan 01 Muharrem’de (21 Eylül 2017) başlamaktadır. Ancak vize sisteminin açılması ve gerekli hazırlıkların tamamlanabilmesi için 2018 umre organizasyonu turlarının 2017 yılı Kasım ayı başında başlatılabileceği öngörülmektedir. Bu çerçevede hazırlanacak tüm turlarda; süre, ücret ve takvim açısından en uygun programların hazırlanmasına gayret edilecektir.

2- Önceki yıllarda olduğu gibi 2018 umre ücretlerinin de asgari düzeyde tutulmasına özen gösterilecektir.

3- 2018 umre mevsiminde, vatandaşlarımızın tercihleri de dikkate alınarak, aşağıda özellikleri belirtilen konaklama türlerinde umre organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır.

4- Oda tercihli yürüme ve servisli konaklama türlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tabldot usulü olacaktır. Ayrıca öğle için kumanya verilecektir. Otel konaklama türlerinde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde verilecektir.

5- Yürüme mesafeli oda tercihli konaklama türüne ait otellerin, Mekke’de Harem’e uzaklığı en fazla 1000 metre mesafededir. Servisli oda tercihli konaklama türüne ait oteller/binalar ise yürüme mesafesi dışında olduğundan ulaşım servislerle sağlanacaktır.

6- Üniversite öğrencilerine yönelik umre turları düzenlenecektir.
7- Kudüs bağlantılı umre ve Kudüs turları düzenlenecektir.
8- Umreye yönelik irşat, eğitim, seminer, uğurlama, karşılama, görevli istihdamı ve sağlık gibi alanlarda gerekli hizmetler verilecektir.

UMRE DÖNEMLERİ DÖNEMLER / AYLAR

  1. Dönem:1 Kasım 2017 – 15 Ocak 2018
  2. Dönem: 15 Ocak – 10 Şubat 2018
  3. Dönem: 10 Şubat -15 Mart 2018
  4. Dönem: 15 Mart – 10 Mayıs 2018
  5. Dönem: Ramazan Ayı

UMRE KONAKLAMA TÜRLERİ

S.NO UMRE KATEGORİLERİ KONAKLAMA

TÜRLERİ

SÜRESİ VERİLECEK HİZMET
1 Otel Otel 7 gün Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfe, isteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.
11 gün
14 gün
2 Oda Tercihli Yürüme Mesafeli 14 gün Sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. İsteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.
20 gün
Servisli 14 gün
24 gün
Üniversite Öğrencileri 7 gün Sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeği tabldot usulü verilecektir. 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.
3 Ramazan Ayı Programı (Oda Tercihli) Yürüme Mesafeli 20 gün Sahur ve iftar yemeği verilecektir. İsteğe bağlı olarak 2 ve 3 kişilik odalarda konaklama yapılabilecektir.
Servisli 20 gün
30 gün
4 Kudüs Programı Programla ilgili detaylar daha sonra gönderilecektir.

Özel umre turları;
Başkanlık umre ibadetini, irşat ve din eğitimimin bir parçası olarak gördüğünden özellikle öğrenci ve meslek grupları için özel umre turları düzenleyeceğini açıkladı.

Bu da ilginizi çekebilir

Katarlı hacılar izin almadan gidecek…

Suudi Arabistan, Katarlı hacı adaylarının önceden elektronik izin almadan ülkeye girebileceklerini, masraflarının ise Kral Selman …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir